gelinlik için pırlanta set seçimi
06
Tem

Gelinlik için Pırlanta Set Seçimi

Gelinlik giymek, pek çok kadının gerçekleştirmek istediği bir arzudur. Güpürlü, taşlı ve daha pek çok gelinlik seçeneği arasından hayallerinizdeki tasarımı seçebilirsiniz. Ama düğün gününüzde şık olmak için sadece gelinlik yeterli değildir. Saçınız, makyajınız bir uyum içerisinde olmalıdır. Ayrıca son derece önemli olan bir diğer detay da pırlanta seçimidir. Düğün gününün olmazsa olmazı pırlantadır. Zarif pırlanta taşlar, gelinlik gibi özel bir kıyafetle muhteşem bir görüntü ortaya çıkarır. Kolye, küpe, yüzük ve bileklikten oluşan zarif bir set tam anlamıyla yıldız gibi parlamanızı sağlar.

Pırlanta seçimi yaparken her şeyin başında orijinalliğe dikkat etmeniz gerekir. Orijinal bir ürün satın aldığınızdan emin olmanın yolu ise ürünün sertifikasıdır. Ayrıca boyun yapısına ve gelinlik tarzına da dikkat etmelisiniz. Pırlanta düğün seti çeşitleri arasında sade ve ihtişamlı tasarımlar yer alır. Ürünler incelik, kalınlık yönüyle de birbirinden ayrılır. Her kadının zevki, kendine yakıştırdığı tasarım farklı olabilir. Ayrıca vücut tipi, boy uzunluğu-genişliği gibi detaylar da en ideal ürüne ulaşmak açısından önemlidir.

Pırlanta seti çeşitleri içerisinde farklı renk seçenekleri vardır. Renkli taşlar; bronz, metalik gri gibi renkler, sıradanlığın dışına çıkıp kendinize özgü bir tarz oluşturmanızı sağlar. Gelinlik için pırlanta set seçimi yapmak isteyenler, hayallerini gerçeğe dönüştürecek ürünleri Model Pırlanta’ da bulabilir. Gelinlik tarzına, zevklerinize ya da düğün konseptine göre seçimizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Gelinlik Modeline Göre Pırlanta Set Seçimi

Gelinlik için pırlanta set seçimi yaparken giydiğiniz gelinliğin tasarımını dikkate alabilirsiniz. Straplez, prenses, tesettür gelinlik gibi farklı tasarımların her birine uyum sağlayacak pırlanta farklıdır. A model gelinlik, en fazla tercih edilenler arasında yer alır. Göğüsleri toplayan, üst tarafı dar olan bir tasarımdır. A harfine benzediği için bu adla anılır.

A kesim modellerde zarif seçimler yapmalısınız. Zarif bir kolyeye eşlik eden bir küpe ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Gösterişli tasarımlardan hoşlananlar elmas gerdanlık set tercih edebilir. Zarif taşlar ile bir araya gelen bronz altın, muhteşem görüntüsüyle kendisine hayran bırakır. Dilerseniz renkli taşlara sahip bir set de satın alabilirsiniz.

Şeffaf ve zümrüt rengi taşları buluşturan kolyenin ortasındaki pırlantalar, bir çiçek görüntüsü meydana getirir. Orta kısımdaki zümrüt rengi taş, diğerlerine nazaran daha büyük kalır. Böylece gerçek bir çiçeği andıran görüntü ortaya çıkar. Model Pırlanta’ nın çiçek figürlü gerdanlık tasarımı, A kesim gelinlik tercih edenler için cazip bir seçenektir. Balık gelinlikler ise genelde zarafetini ön plana çıkarmak isteyenlerin tercihidir. Bu tür gelinlik için pırlanta set seçimi daha sade ürünlerden yana yapılabilir.

Çok fazla kalın olmayan ve küçük pırlanta taşlardan oluşan pırlanta kolyeye, aynı zarafette bir bileklik eşlik eder. Kolye ve bilekliğin yanında ise zarif küpe de mutlaka olmalıdır. Dilerseniz balık tipi gelinlik tasarımının sadeliğine çarpıcı bir vurgu yapmak için ihtişamlı bir gerdanlık da kullanabilirsiniz.

gelinlik için pırlanta set seçimiStraplez Gelinlik için Pırlanta Set Seçimi

Straplez gelinlik için pırlanta set seçimi yaparken alternatifleriniz oldukça fazladır. Omuz kısmı ve göğüs dekoltesi açık olduğu için farklı seçimler ile güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Tercih edeceğiniz model yüz hatlarınızı ortaya çıkarmalıdır. Ayrıca doğru bir seçim yaptığınız takdirde omuzlarınızda da zarif bir görünüm meydana gelir.

Küpe seçimini küçük modellerden yana yapabilirsiniz. Güpür, işleme, taş detayları fazla olmayan straplez bir gelinlik için gösterişli bir takı seti tercih etmelisiniz. Gelinliğiniz biraz abartılı ise gelinlik için pırlanta seti seçimini sade bir modelden yana yapabilirsiniz. Göğüs dekoltesine doğru uzanan pırlanta zinciri, straplez bir gelinlik için uygundur.

Straplez modellerde büst kısmı çok fazla ön planda olduğu için boynun kalınlığı ve uzunluğu da dikkate alınarak takı seçimi yapılmalıdır. Boynu çok geniş olan kişiler, kolyesi uzun bir pırlanta kolye seçebilir. Uzun boyun yapısı olanlar ise kısa ve uzun kolye çeşitlerini tercih edebilir. Boyun kısmı uzun ve ince olanlar, kalın ve gösterişli bir model seçimi de yapabilir. Omuzları ön plana çıkarmak için küpelerin minimal bir tasarıma sahip olmasında fayda vardır. Bu sayede omuz üzeri boş kalır. Kolye detayına vurgu yapılabilir.

Prenses Gelinlik için Pırlanta Set Seçimi

Prenses gelinliklerin alt kısmı, üst ile kıyaslandığında daha boldur. Prenses gelinlik için pırlanta set seçimi yaparken sadeliği ön plana almalısınız. Tasarımın kendisi hali hazırda gösterişli olduğu için pırlanta seçimini sade tasarımlardan yana yapabilirsiniz. Prenses gelinlik tercih edenler,  Model Pırlanta’ nın pırlanta seti özel koleksiyonundan diledikleri parçaları seçebilir. Her yıl koleksiyonunu yeni parçalarla zenginleştiren Model Pırlanta farklı zevklere hitap etmeyi ve herkesin beğenisini kazanmayı başarır. Seçkin bir koleksiyonda yer alan parçalar arasından prenses gelinlik için pırlanta set seçimi yapabilirsiniz.

Son derece zarif parçalardan oluşan Model Pırlanta koleksiyonundan; sadece düğün için değil nikâh günü, düğün sonrası parti için de seçimler yapabilirsiniz. Yaptığınız seçimler her zaman zevkinizi yansıtmalıdır. Kendi tarzınızı yansıtacak bir ürün seçebilir ya da sofistike bir stil meydana getirebilirsiniz. Sette yer alan tüm parçaları bir arada kullanmak istemezseniz sadece bir küpe, kolye ya da yüzük ile özel bir detay meydana getirebilirsiniz. Burada seçim tamamen size aittir.

Tesettür Gelinlik için Pırlanta Set Seçimi

Tesettür gelinlikler, en fazla tercih edilen tasarımlar arasındadır. Normal hayatında tesettür kullanan kadınlar, düğünlerinde tesettür giyime uygun gelinlikler giyer. Tesettür gelinlik çeşitleri bir hayli fazladır. Bu tasarımlarda eşarp boynu kapatabilir ya da boynu açıkta bırakacak bir biçimde tasarlanabilir. Kulaklar genellikle kapalı olsa da uzun, sallantılı bir küpe kullanırsanız eşarbın altından küpenizin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tesettür gelinliklerin yaka kısmı genellikle balıkçı yaka şeklindedir. Balıkçı yakanın üzerinde şık pırlanta kolyeleri kullanabilirsiniz. Model Pırlanta’ nın kalın ve dikkat çekici girinti ve çıkıntılara sahip tasarımları, tesettür gelinliklerin güzelliğine güzellik katar. Ancak burada bir detaya dikkat etmeniz gerekir. Gelinliğin üzerinde taş işlemesi fazlaysa ya da güpür ayrıntıları yoğunluktaysa daha sade bir pırlanta seçebilirsiniz.

Tesettür gelinlik için pırlanta set seçimi yaparken elmas gerdanlık tercih edebilirsiniz. Model Pırlanta’ nın elmas gerdanlık tasarımı, otantik bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Gerdanlığa eşlik eden küpeler de Osmanlı sultanları kadar dikkat çekici görünmeniz için şıklığını konuşturur. Böylece şıklığınızla ve tarzınızla tüm konukların gözlerini kamaştırabilir ve adınızdan söz ettirebilirsiniz.

Düğün Konseptine Göre Pırlanta Set Seçimi

Özel günlerde her şeyi en iyi şekilde organize etmek istersiniz. Bu nedenle pek çok kişi konsept seçiminde titiz davranır. Kır düğünü, salon düğünü, balo ya da sade bir nikâh… Farklı konseptler arasından kendinize hitap eden bir seçim yaparsınız. Pırlanta takılarınızın da konsept seçiminize uygun olması gerekir.

Kır düğünlerinde sade bir stil oluşturabilir ve ebatları çok da büyük olmayan modellere yönelebilirsiniz. Bir balo salonunda yapılacak düğünlerde ise gösterişli bir model tercih edebilirsiniz. Konsepte uygun renkleri seçerek ortamla uyumlu bir görüntü oluşturmak da iyi bir fikirdir. Açık havada, yemyeşil bir bahçede yapılacak düğünde; zümrüt renkli taşları olan bir pırlantaya sahip olabilirsiniz.

Beyaz gelinliğinizle şeffaf renkli taşlara sahip takılar da çok güzel durur. Gelinlik için pırlanta set seçimi yaparken mevsim detayını da göz önüne almakta fayda var. Kapalı bir mekânda yapılan kış düğünlerinde gelinler, ihtişamlı modelleri daha fazla tercih eder. Model Pırlanta sahip olduğu zengin koleksiyon sayesinde hem yaz hem de kış gelinlerini mutlu etmeyi başarır. Orijinalliği ve kaliteyi her anlamda yansıtan taşlar; taşların bir araya gelerek oluşturduğu çiçek motifleri, gelinliğin üzerinde son derece zarif görünür.

Gelinlik için Pırlanta Set Seçiminin Püf Noktaları

Gelinlik için pırlanta set seçimi sürecinde belli püf noktalar vardır. Eğer bu püf noktalara dikkat ederseniz takılarınızı düğünden sonra da keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz. Orijinal bir ürün seçmek, en önemli detayların başında gelir. Aynı zamanda her zaman severek kullanacağınız bir tasarım tercih etmeniz de önemlidir. Özel günlerde, davetlerde, iş yemeklerinde ve partilerde pırlanta setini takarak son derece şık bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonra düğün günü gelip çattığında ise pırlanta takılarınızı koruyacak birtakım tedbirler almalısınız. Özellikle kozmetik ürünlerin temasından kaçınmalısınız. Ayrıca takılarınızın bir yere çarpmamasına ya da takılmamasına dikkat etmelisiniz. Düğünden sonra Model Pırlanta’ nın zarif kutusunda setinizi saklamaya devam edebilirsiniz.

Gelinlik için pırlanta set seçimi sürecinde taç, duvak tasarımı ya da saç şeklinizi de dikkate alabilirsiniz. Duvağınız ya da saçlarınız kulaklarınızı kapatıyorsa minimal bir küpe tercih etmeniz daha doğru olur. Kulaklarınız tamamen açıktaysa gösterişli bir küpe ile pırlanta zarafetini ön plana alabilirsiniz. Topuz yerine saçlarınızın ahenkle dans etmesini tercih ettiyseniz suyolu gerdanlık tasarımları sizin için ideal bir seçenektir.

Suyolu tasarımının zarafeti hem abartıya kaçmamanızı hem de dilediğiniz gibi şık olmanızı sağlar. Ürünleri satın almadan evvel karat değerine de bakabilirsiniz. Tasarıma göre karat değeri değişir. Karat arttıkça pırlanta fiyatı da artar. Gelinlik için pırlanta set seçimi yaparken fiyat detayını da göz önünde bulundurabilir ve değeri yüksek bir tasarım seçerek kendinizi şımartabilirsiniz.