Amasya Pırlanta Mağazaları

Her zevke uygun pırlanta modellerini rahatlıkla bulabileceğiniz Amasya pırlanta mağazaları size geniş bir koleksiyon sunar. Pırlantaların özel anları çok daha özel hale getirmek için en değerli taşlar olduğu düşünülürse, özellikle kadınlara verilebilecek daha iyi bir hediye düşünülemez. Bu zarif ve ışıltılı takılar ile benzersiz bir hikaye yaratmak mümkündür. İşte Amasya pırlanta mağazaları da bu hikayeleri yaratmak için en uygun yerlerdir. Tarz, kesim, farklı karat ağırlıkları ve özelleştirilebilir tasarımlar ile Amasya pırlanta mağazaları, kararsızlık yaşadığınız anlarda bile karşınıza en güzel pırlanta tasarımlarını çıkarır. Bu da bütçenize uygun şekilde en iyi seçimi yapmanızı kolaylaştırır.

Amasya'da Model Pırlanta Mağazaları

   Nitekim siz de hayalinizdeki pırlantaları satın almak isterseniz, Model Pırlanta ürünleri satan Amasya pırlanta mağazaları aracılığıyla bunu gerçekleştirebilirsiniz. 1969 yılından bu yana pırlanta üretimi gerçekleştirilen Model Pırlanta, bugün güvenle alışveriş yapabileceğiniz, Türkiye’nin lider pırlanta markalarından biri konumundadır.

   Amasya Tektaş Pırlanta Modelleri

   Mücevher dünyasının en önemli parçalarından olan tektaş pırlantalar, aynı zamanda evlilik tekliflerinin de olmazsa olmazıdır. Bu tarz mücevher modellerinde farklı kesim teknikleri ile şekillendirilmiş, farklı renk ve berraklık derecelerine sahip, farklı ağırlıklarda tek bir pırlanta taşı kullanılır. Bu pırlanta taşı genellikle yüzüklerin üzerine yerleştirilmekle birlikte kolyelerin ya da küpelerin üzerinde de değerlendirilebilir. Tek taş pırlanta modellerinde ışığı en iyi yansıtan, pırlantanın maksimum parıltıya sahip olmasını sağlayan şey kesim tekniğidir. En parıltılı kesim tekniği ise yuvarlak kesim olarak kabul edilir. Fakat oval, zümrüt, baget ya da prenses gibi kesim teknikleri de son derece ışıltılıdır. Özellikle baget kesim tektaş pırlanta modelleri daha üst düzey işçilik istediği için daha yüksek maliyetli olabilir. Tüm bu kesim teknikleri ile tasarlanmış tektaş pırlanta koleksiyonlarına Amasya pırlanta mağazaları aracılığıyla ulaşılabilir.

   Tektaş pırlanta modelleri montür adı verilen dört ya da altı tırnaklı kafesler ile sabitlenir. Hem kasnak hem de montürde beyaz, sarı ya da pembe altın tercih edilebileceği gibi, daha uygun maliyetli olması amacıyla gümüş ya da platin de tercih edilebilir. Siz de Amasya pırlanta mağazaları aracılığıyla alacağınız tektaş pırlanta modelleri ile sonsuz sevginizi, sadakatinizi mükemmel şekilde gösterebilirsiniz.

   Amasya’da Düğün Sezonu Pırlanta Modelleri

   Geniş bir yelpazede sunulan düğün sezonu takıları; modern, vintage ve klasik de dahil olmak üzere çok sayıda tasarımı kapsar. Yüzükler, küpeler ve kolyeler özellikle gelinler için en ideal seçim olarak kabul edilir. Tektaş pırlanta modellerinin yanı sıra birlikteliği ya da kalabalık bir aile olmayı simgeleyen 3 taş, 5 taş, yarım tur ya da tam tur yüzük modelleri, su yolu kolye ve bileklik modelleri de tercih edilebilir. Dilerseniz bu takı modellerinin hepsinin birlikte olduğu pırlanta setleri de tercih edebilirsiniz.

   Özellikle son yıllarda geometrik desenlerin ön planda olduğu, sade ve minimalist tasarımlar dikkat çeker. Fakat çok daha girift şekilde tasarlanmış, vintage ya da gösterişli modelleri pırlanta modasının vazgeçilmez parçaları olarak varlığını sürdürür. Ayrıca beyaz altın ve platin gibi değerli metaller pırlantaların ışıltısını ön plana çıkarmak için tercih edilebilir. Amasya pırlanta mağazaları düğün sezonu için çok sayıda üründen oluşan, geniş bir çeşitlilik sunar. Ayrıca Amasya pırlanta mağazaları yalnızca gelinler için değil, erkekler için de çeşitli pırlanta seçenekleri sunar. Dilerseniz Amasya pırlanta mağazaları ziyaretiniz sırasında erkek koleksiyonlarını da inceleyebilirsiniz.

   Amasya Erkek Pırlanta Seçenekleri

   Erkekler için üretilen pırlanta takı seçenekleri biraz daha maskülen tasarımlara sahiptir. Elbette kadınlar kadar geniş seçenek yelpazesi olmasa da geçtiğimiz yıllara oranla bugün daha fazla erkek pırlanta seçeneği olduğunu söylemek mümkündür. Erkekler için en çok tercih edilen takılar yüzük, bileklik, kolye ve kol düğmeleridir. Erkekler için Amasya pırlanta mağazaları aracılığıyla pırlanta alırken, şunları göz önünde bulundurabilirsiniz:

   • Yüzük tasarımlarında siyah pırlanta tercih edilebilir. Normal pırlanta tercih edileceği durumlarda taş oranı küçük tutulurken; zümrüt, safir, yakut gibi değerli taşlar öne çıkacak şekilde pırlanta yüzüklere yerleştirilebilir.
   • Deri ya da paslanmaz çelik bileklikler üzerine sıralı şekilde pırlantalar yerleştirilebilir. Bu bir yandan zarif, bir yandan da maskülen bir hava katacaktır.
   • Kolyeler genellikle erkek dünyasına yönelik çapa, zar, kuru kafa ve benzeri aksesuarlar içerir. Gümüş, platin ya da paslanmaz çelikten üretilmiş kolye zincirinin üzerindeki çeşitli noktalara pırlantalar yerleştirilebilir.
   • Kol düğmeleri erkek modasının etkileyici bir tamamlayıcısıdır. Erkekler düğünlerde ya da özel davetlerde kullanmak üzere baget kesim kol düğmeleri tercih edebilir.

   Siz de Amasya pırlanta mağazaları tarafından sunulan koleksiyonlarda erkek kol düğmesi modellerini inceleyebilir, dilerseniz özel sipariş verebilirsiniz.

   Amasya’da Pırlanta Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

   Eğer Amasya pırlanta mağazaları ziyaretiniz öncesinde, pırlanta seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, çok daha doğru bir seçim yapabilirsiniz. Seçim sırasında dikkat etmeniz gereken kriterler ise şunlardır:

   • Bir pırlantanın değerini belirleyen en önemli nokta 4C kriterleridir. 4C kriterleri aldığınız pırlanta takıların karat ağırlığı, kesim, renk ve berraklık gibi özelliklerini gösterir. Karat ağırlığı bakımından yüksek, iyi kesilmiş, rengi beyaza yakın ve lekesiz pırlantalar paha olarak değerlidir.
   • 4C kriterleri sertifika üzerinde yazar. Bu yüzden sertifikası olmayan pırlantalar satın almamanız gerekir.
   • Eğer bu konuda deneyiminiz varsa büyüteç ya da benzeri ekipmanlar ile taşı yakından inceleyebilirsiniz.
   • Seçim sırasında karşınızdaki insanın kişisel tarzını ya da beğenilerini göz önünde bulundurmanız önemlidir.
   • Yalnızca bütçenize uygun modelleri görmek ve bu sayede aklınızın başka ürünlerde kalmasını sağlamak için bütçenizi önceden belirlemeniz önerilir.
   • Her zaman güvenilir ve köklü markalara yönelmek, paranızın karşılığını tam anlamıyla almanızı sağlar.

   Tüm bunlara ek olarak ışıltı, kesim oranı, simetri ya da montür gibi özellikleri de göz önünde bulundurabilirsiniz. Ayrıca kararsız kaldığınız noktalar Amasya pırlanta mağazaları çalışanlarından ya da uzmanlarından destek alabilirsiniz.

   Amasya Pırlanta Fiyatları

   Söz konusu pırlanta olduğunda ortalama fiyatlar vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü pırlantaların fiyatlarının belirlenmesini sağlayan çok sayıda unsur bulunur. Burada sizin müşteri olarak yapmanız gereken şey, en iyi pırlanta takı modellerini, olabilecek en iyi fiyatlarla satın alabilmek için kapsamlı araştırma yapmaktır. Yaptığınız kapsamlı araştırma sırasında yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurmak ya da güvenilir markalar seçmek sizi her zaman doğru sonuçlara götürür. Nitekim siz de kaliteli pırlanta takıları ekonomik Amasya pırlanta fiyatları ile satın almak istiyorsanız, Türkiye’nin önde gelen pırlanta takı üreticilerinden olan Model Pırlanta mağazalarını tercih edebilirsiniz.

   Model Pırlanta 1969 yılından bu yana hizmet veren bir marka olarak Türkiye’nin hemen hemen her noktasına şubelikler vermiştir. Hemen hemen her şehirde en çok tercih edilen markalardan biri haline gelmesi, marka başarısını gösterir niteliktedir. Olumlu müşteri geri dönüşlerine sahip olan, bu sayede 1969 yılından bu yana müşteri güveni kazanmış olan Model Pırlanta, Amasya pırlanta mağazaları aracılığıyla da hizmet vermeye devam eder. Eğer siz de Model Pırlanta ürünlerine Amasya pırlanta mağazaları aracılığıyla ulaşmak isterseniz, bu sayfa üzerinden yetkili satıcılara ulaşabilirsiniz.

   Call Now Button