Ordu Pırlanta Mağazaları

Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi Ordu pırlanta mağazaları da mücevher ihtiyaçlarını karşılayan çok sayıda seçenek sunar. Gerek evlilik teklifi gibi özel anlarda, gerek özel günlerde, gerekse de düğün gibi özel etkinliklerde değerlendirmek üzere ihtiyaç duyulan pırlantalar Ordu pırlanta mağazaları aracılığıyla edinilebilir. Farklı karat ağırlıklarına sahip, klasik tasarımlarla üretilmiş, özel olarak tasarlanmış ya da kişiye özel detaylar içeren farklı seçenekler arasından seçim yapmak hiç de zor değildir. Nitekim Ordu pırlanta mağazaları ile hem kişisel zevklerinize hem de bütçenize uygun seçenekler karşınıza çıkabilir.

Ordu'da Model Pırlanta Mağazaları

   Yalnızca Ordu için değil, Türkiye’nin her noktasında pırlanta takılar seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmek, bu özel mücevherleri satın alırken aklınızda hiçbir soru işareti kalmamasını sağlar. Nitekim her biri çok değerli parçalardır ve kimse bu parçaları alırken parasını çöpe atmak istemez. Bunlar arasında 4C olarak da nitelenen renk, berraklık, kesim ve karat ağırlığı en önemlileridir. Türkiye’nin önde gelen pırlanta markalarından olan Model Pırlanta, bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Ordu’da da bayilikler vermiştir. Eğer siz de sorunsuz bir pırlanta alışverişi ile hayallerinizi süsleyen pırlanta takılara ulaşmak isterseniz, Model Pırlanta ürünleri satan Ordu pırlanta mağazaları ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

   Ordu Tektaş Pırlanta Yüzük Modelleri

   Her ne kadar pırlanta denildiği zaman akla pek çok takı gelse de bunlar arasından tektaş pırlanta yüzük modelleri her zaman bir adım öndedir. Bir pırlanta tektaş yüzük ile kadınların kalbini çalmak, onlara verdiğiniz değeri göstermek ya da aranızdaki bağları güçlendirmek her zaman mümkündür. Örneğin bir kadının doğum gününde ona pırlanta tektaş yüzük hediye etmek, onun yeni yaşına mutlu bir insan olarak başlamasını sağlamak demektir. Sevgililer gününde ya da evlilik yıldönümünde pırlanta tektaş yüzük hediye etmekse aranızdaki bağların çok daha güçlenmesini, birbirinize olan bağlılığınızın artmasını sağlar. Elbette evlilik teklifleri için de pırlanta tektaş yüzük modelleri olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Nitekim tüm pırlanta yüzük modelleri, tüm bu özel anları çok daha özel hatıralara dönüştürmek için yapabileceğiniz en iyi tercihtir. Ordu pırlanta mağazaları istediğiniz tektaş pırlanta yüzük modellerini sunar.

   Ordu Pırlanta Takı Modelleri

   Pırlanta takı modelleri elbette tektaş pırlanta yüzük seçenekleri ile sınırlı değildir. Örneğin pırlanta kolyeler, küpeler, bileklikler ve broşlar da hem birine hediye etmek hem de kendinize küçük sürprizler yapmak için idealdir. Ordu pırlanta mağazaları aracılığıyla sunulan tüm bu modeller tek başına tercih edilebileceği gibi, setlere de yönelmek mümkündür. Nitekim küpe, yüzük ve kolyeden oluşan, birbiriyle uyumlu bir sete sahip olmak, özel günlerinizde hoş bir görünüm yaratmak açısından tercih sebebidir.

   Yüzük modelleri de yalnızca tektaş ile sınırlanamaz. Nitekim tektaş yüzüklerden daha gösterişli bir görünüm yaratmak isterseniz, beştaş ya da yarım tur yüzük modelleri iyi bir seçim olabilir. Benzer şekilde alyans kullanmak istemeyen, fakat pırlanta taşımak isteyen herkes tamtur pırlanta yüzük modellerine yönelebilir. Bu konuda klasik tasarımlar tercih edebileceğiniz gibi hem vintage hem de özel tasarım yüzük modelleri de seçebilirsiniz. Seçiminiz tamamen yüzüğü ne amaçla satın aldığınız, sizin kişisel zevkleriniz ya da  karşınızdaki insanın beğenileri ile ilgilidir. Bugün Ordu pırlanta mağazaları hem kişisel zevklerinize hem de bütçenize göre çeşitli modelleri sizler için sunar.

   Ordu Erkek Pırlanta Modelleri

   Pırlantalar yalnızca kadınlara yönelik olarak düşünülüyor olsa da bu algı son yıllarda değişmiştir. Nitekim Ordu pırlanta mağazaları aracılığıyla erkekler için üretilmiş pırlanta modelleriyle de karşılaşmanız mümkündür. Erkek pırlanta yüzük modelleri genellikle renkli taşlar kullanılarak tasarlanır. Mavi, siyah ve yeşil en çok tercih edilen renklerdir. Bu tasarımlarda kullanılan değerli taşlar yaygın olarak yakut, safir ve zümrüttür. Erkek pırlanta yüzükler biraz daha büyüktür ve çok daha maskülen bir görünümü vardır.

   Erkekler için tercih edilebilecek diğer pırlanta takı modelleri de bilekliklerdir. Bu bileklikler tek başına, zincir şeklinde kullanılabilir. Fakat bazen uçlarında çapa, zar ve benzeri, daha çok erkek dünyası ile ilişkilendirilen aksesuarlar yer alabilir. Erkek pırlanta modelleri her geçen gün artar. Bunun en önemli nedeni de her geçen gün pırlanta kullanan erkeklerin sayısının artmasıdır. Eğer siz de erkek pırlanta modelleri hakkında bilgi almak ve ürünleri incelemek isterseniz, Ordu pırlanta mağazaları aracılığıyla bunu gerçekleştirebilirsiniz.

   Ordu’da Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

   Bir pırlantanın kalitesini anlamak için kullanılan, tüm dünyada uluslararası standart haline gelmiş 4C kriterleri bulunur. Bu 4C’nin açılımı color (renk), carat weight (karat ağırlığı), clarity (berraklık), cut (kesim) şeklindedir. Satın aldığınız pırlanta takı modellerinin mutlaka sertifikası olmalıdır. Bu 4C kriterlerinin tamamı aldığınız ürünün sertifikası üzerinde yazar. Bu yüzden kesinlikle sertifikasız pırlantalar almamanız gerekir. Nitekim Ordu pırlanta mağazaları raflarında yer alan tüm ürünler sertifikalıdır. 4C kriterleri bize neyi gösterir ve hangi özelliklere bakmak gerekir diye soracak olursanız, şu bilgiler sizin için faydalı olacaktır:

   • Pırlantanın karat ağırlığı ne kadar yüksek olursa, o pırlantanın ekonomik değeri de o kadar yüksek demektir.
   • Pırlantalar mümkün olduğunca beyaz renge yakın olmalı ve sarı olmamalıdır. Yani pırlantanın renginin beyaza yakın olması, onun değerli olduğunu gösterir.
   • Bazı pırlantaların içinde lekeler olur ve bu da pırlantanın değerini düşürür. Pırlanta ne kadar lekesiz, ne kadar berrak olursa değeri de o kadar yüksek olur.
   • Pırlantaların kesimi ustalık ister. Bir pırlanta ister baget ister yuvarlak kesim olsun, kesim kalitesinin mükemmel olması gerekir. Kesim kalitesi ne kadar iyiyse, o pırlantanın değeri de o kadar yüksek olacaktır.

   Ordu pırlanta mağazaları size her açıdan mükemmel pırlantalar sunar. Dilerseniz sertifikalar üzerinde yazan bilgileri de incelemeniz mümkündür. Türkiye’de pırlanta denilince ilk akla gelen markalardan olan Model pırlanta, tüm pırlanta takılar ile birlikte sertifikaları da Ordu pırlanta mağazaları ile paylaşır.

   Ordu’da Pırlanta Nereden Alınır?

   Eğer pırlanta takılar satın almak istiyorsanız, ilk kriteriniz her zaman seçtiğiniz mağazanın güvenilir olması olmalıdır. Aksi halde size söylenen ve sertifika üzerinde yazan bilgiler birbirini tutmayabilir ya da verdiğiniz paranın karşılığında sizi hayal kırıklığına uğratacak bir ürün satın alabilirsiniz. Oysa köklü geçmişe sahip olan, Türkiye’nin her yerinde bayilikleri bulunan, tamamiyle olumlu müşteri geri dönüşlerine sahip olan firmalar için böyle durumlar söz konusu değildir. Güvenilir markalar sizi asla hayal kırıklığına uğratmaz. Tıpkı Model Pırlanta’nın Ordu pırlanta mağazaları gibi.

   Model Pırlanta, pırlanta takı üretimine 1969 yılından bu yana devam eden köklü bir firmadır. Model Pırlanta’nın 50 yılı aşkın süre önce İstanbul Kapalıçarşı’da başlayan yolculuğu, bugün Türkiye’nin hemen hemen her noktasında olduğu gibi Ordu pırlanta mağazaları aracılığıyla bu şehirde de devam eder. Dilerseniz hazır tasarımlar üzerinden seçim yapmanız, dilerseniz özel tasarım için Model Pırlanta ve Ordu pırlanta mağazaları yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirmeniz mümkündür. Siz de hemen şimdi Ordu pırlanta mağazaları nerede bu sayfadan öğrenebilir, Ordu pırlanta fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için e-mağazayı ziyaret edebilirsiniz.

   Call Now Button