Konya Pırlanta Mağazaları

Evlilik tekliflerinin, düğün sezonlarının önemli parçalarından olan pırlanta takılar için Konya pırlanta mağazaları geniş koleksiyonlar sunar. Birine sevginizi, bağlılığınızı göstermenin, ona ne kadar değer verdiğinizi belli etmenin en güzel yollarından olan pırlanta takılar özel günlerin çok daha unutulmaz hale gelmesini sağlar. Tektaş pırlanta yüzükler, su yolu bileklikler, baget kesim tektaş kolyeler, halka küpeler de dahil olmak üzere son derece geniş bir yelpaze arasından seçim yapabilir, özel günlerinizi taçlandırabilirsiniz.

Konya'da Model Pırlanta Mağazaları

   Konya pırlanta mağazaları arasından doğru seçimi yaparsanız, güler yüzlü ve alanında uzman personellerin desteğini de alabilir, olabilecek en güzel pırlanta modellerine rahat şekilde ulaşabilirsiniz. Eğer bütçenizi önceden belirlerseniz, seçeneklerinizi daraltabilir, daha kolay bir seçim yapabilirsiniz. Köklü ve güvenilir bir marka olan, pırlanta üretimini 1969 yılından bu yana gerçekleştirilen Model Pırlanta, kendi ürünlerini Konya pırlanta mağazaları aracılığıyla sizlerle buluşturur. Siz de tüm pırlanta takı alışverişlerinizi Konya pırlanta mağazaları ve Model Pırlanta şubelerinden yapabilirsiniz.

   Konya Pırlanta Takı Modelleri

   Konya pırlanta mağazaları yüzüklerden kolyelere, küpelerden bilekliklere kadar çok sayıda pırlanta takı modelini bünyesinde barındırır. En popüler ve klasik kesim biçimi olan yuvarlak kesim modellerin yanı sıra keskin köşeleri, düz hatları ile dikkat çeken prenses kesim pırlanta modellerine de ulaşmak mümkündür. Ayrıca sivri uçlu markiz kesim, uzun ve dikdörtgen görünümüyle baget kesim, basamaklı kenarları ile zümrüt kesim gibi kesim teknikleri ile tasarlanmış modeller de Konya pırlanta mağazaları aracılığıyla satışa sunulmuştur. Bu kesin teknikleri ile üretilmiş yüzükler, kolyeler, bileklikler ve küpeler satın almak mümkün olduğu gibi, tek kesim tekniği ile üretilmiş, bu takıların tamamının birlikte bulunduğu setler tercih etmek de mümkündür. Özellikle düğün törenlerinde böyle setler gelinler için son derece şık hediyeler olacaktır.

   Konya Pırlanta Koleksiyonları

   Kişisel zevklere, tarza, ilgi alanlarına, kombin seçeneklerine göre değerlendirebileceğiniz çeşitli pırlanta koleksiyonları bulunur. Zamansız ve zarif tasarımlara odaklanan tektaş yüzük, üçtaş kolye ya da halka küpelerden oluşan klasik tarz pırlanta koleksiyonları genellikle en popüler olan koleksiyonlar arasındadır. Konya pırlanta mağazaları tarafından da sunulan diğer popüler koleksiyonlar ise şunlardır:

   • Asimetrik çizgilere, geometrik şekillere, alışılmışın dışında kesim tekniklerine sahip olan, cesur, yenilikçi, sizi trend sahibi olarak gösterecek olan modern koleksiyonlar.
   • Geçmişten ilham alan tasarımları ile nostaljik bir hava yaratmak için ideal olan, geçmiş dönem motifleri kullanılarak tasarlanmış olan vintage koleksiyonlar.
   • Yaratıcı tasarımları ile öne çıkan, özgür ruhunuzu yansıtacak, farklı renkteki pırlantalar, özgün tasarımlar, doğal malzemeler kullanılarak tasarlanan bohem koleksiyonlar.
   • Sevginizi, bağlılığınızı mükemmel şekilde yansıtmanızı sağlayacak, kalp ya da sonsuzluk işareti gibi figürler ile donatılmış romantik koleksiyonlar.

   Konya pırlanta mağazaları tarafından da sunulan bu koleksiyonların geniş olması, farklı seçenekleri değerlendirmek ve en iyisini seçmek için size yardımcı olur.

   Konya Erkek Pırlanta Takı Modelleri

   Pırlanta artık yalnızca kadınlar ile özdeşleşen bir takı modeli olmaktan çıkmıştır. Nitekim erkeklerin de tercih edebileceği çok sayıda takı modelinden oluşan koleksiyonlar ile karşılaşmak mümkündür. Pırlanta yüzükler, pırlanta küpeler, pırlanta kolyeler ve hatta pırlanta kol düğmeleri bugün erkek modası içindeki yerini almıştır. Sık kullanılan aksesuarlardan olan erkek yüzükleri, kadın yüzükleri ile mukayese edildiğinde biraz daha geniş veya büyüktür. Pırlantalar ile birlikte farklı özelliklere sahip ya da farklı renklerdeki taşlar kullanılabilir. Metal olarak ise altın ya da 925 ayar gümüş tercih edilir. Bu yüzük modellerini babalar günü, doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde tercih edebilir, düğünlerde takı olarak değerlendirebilirsiniz.

   Erkek yüzük, kolye ve bileklik modelleri kişiye özel olarak tasarlanabilir. Örneğin hediye edeceğiniz kişinin baş harfinin bulunduğu bir pırlanta takı ya da sizin için özel bir tarihi içeren bir pırlanta takı son derece şık bir sürpriz olacaktır. Ayrıca özel davetlere ya da etkinliklere sık giden insanlar için pırlanta kol düğmeleri, günlük yaşamda küpe kullanmayı seven erkekler için tektaş pırlanta küpe modelleri tercih edilebilir. Söz konusu pırlanta modellerinin tamamı Konya pırlanta mağazaları aracılığıyla satışa sunulmaktadır.

   Konya’da Pırlanta Takı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

   Pırlanta takı satın almaya gitmeden önce dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenmek, mağdur olma riskini ortadan kaldırır. Niteki çok değerli bir yatırım yaptığınız için, aldığınız pırlantanın özelliklerini bilmeniz önemlidir. Pırlantanın kalitesini ve değerini belirleyen en önemli unsurlardan biri 4C kuralıdır. Yani renk (color), kesim (cut), berraklık (clarity) ve carat weight (karat ağırlığı). Peki bunlar ne anlama gelir? Şöyle açıklanabilir:

   • Pırlantada renkler D harfinden başlayarak M harfine kadar giden değerlere sahiptir. D renk pırlantalar buzlu beyaz görünüme sahiptir ve renksizdir. Renk olarak en değerli taşlar olan bu pırlantalar son derece nadir bulunur. K, L, M grubundaki pırlantalar ise sarı ya da kahverengi renge sahiptir. Değerleri düşüktür.
   • Bir pırlantanın kesimi ne kadar kaliteliyse, parlaklığı da o kadar mükemmel olur. Doğru oranlarla kesim yapılmış pırlantalar ışığı taç şeklinde yansıtır. Alt kısımda ise kesimin derinliğine bağlı olarak külah görüntüsü oluşur. Kesimin doğru ya da derin olmaması durumunda pırlantanın parlaklığı düşük olacaktır. Yuvarlak, prenses, zümrüt, radyant, markiz, yastık, oval, damla en popüler kesim teknikleridir.
   • Pırlantanın doğal oluşumu sırasında içinde izler oluşabilir. Bu da pırlantanın daha düşük berraklığa sahip olmasına neden olur. En kusursuz (flawless) olan pırlantalar FL değeri ile gösterilir. I1, I2, I3 değerleri ciddi oranlar leke içeren pırlantaları tanımlar.
   • Karat ağırlığı pırlantaların ağırlığını gösterir. 1 karat 0.2 grama karşılık gelir. Karat ağırlığı ne kadar yüksekse, pırlanta o kadar değerlidir.

   Bu değerlerin tamamını görebilmeniz için pırlantanın sertifikası almanız gerekir. Sertifikası olmayan pırlantaları almanız ise önerilmez. Konya pırlanta mağazaları size tüm ürünler için sertifika sunar. Bu sertifika aynı zamanda pırlantanın garantisi gibidir.

   Konya Pırlanta Fiyatları

   Pırlantanın sertifikası üzerinde yazan renk, berraklık, kesim, karat ağırlığı gibi bilgiler pırlantanın değerini belirler. Ayrıca tasarım özellikleri ya da işçilik gibi faktörler de fiyatlara etki eden unsurlar arasında yer alır. Yani daha düşük karat ağırlığına sahip bir pırlanta takının pahalı olması, genellikle üzerinde özel bir işçilik bulunuyor olması ile ilgilidir. Ayrıca kullanılan gümüş, altın ya da platin gibi metaller de fiyatların değişmesine neden olabilir. Konya pırlanta fiyatları çok geniş bir skalaya sahip olduğundan, Konya pırlanta mağazaları aracılığıyla yapacağınız alışverişiniz öncesinde bütçenizi belirlemeniz yararınıza olacaktır.

   Konya pırlanta mağazaları sayesinde her bütçeye uygun, farklı özelliklere sahip taşlar kullanılarak tasarlanmış çok sayıda pırlanta modeli bulabilmeniz mümkündür. Ürün çeşitliliği ve fiyat skalası geniş olduğundan, Konya pırlanta mağazaları sizi eliniz boş göndermez. Yani siz de aradığınız ürünü bütçenize uygun şekilde bulabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen, popüler pırlanta üreticilerinden olan Model Pırlanta, ürünlerini Konya pırlanta mağazaları aracılığıyla sizlerle buluşturur. Siz de Model Pırlanta yetkili satıcısı olan Konya pırlanta mağazaları nerede öğrenebilir, pırlanta alışverişlerinize başlayabilirsiniz.

   Call Now Button